Aktuality|Prezentace Historického atlasu měst ČR sv. 30 - Polička

PREZENTACE z představení Historického atlasu Poličky - ke stažení

Prezentace historického atlasu Poličky

Polička se stala součástí Historického atlasu měst

"Milovníci historie, kartografie a především královského věnného města Poličky se dočkali dalšího vydavatelského klenotu. Edice Historického ústavu Akademie věd, Historický atlas měst ČR, mapující vývoj osídlení měst reprezentativním souborem publikací, se ve třicátém svazku věnuje právě Poličce." Pokračování naleznete na serveru novinky.cz.

Noc vědců 2019

Návštěvníci Noci vědců 2019, kteří se zúčastnili dne 27. září 2019 v podvečerních a večerních hodinách prezentace dosavadních výsledků projektu NAKI II Věnná města českých královen, svým zájmem o 3D modelace zaniklých královéhradeckých historických budov a o jejich implementaci do mobilní a webové aplikace podpořili smysl interdisciplinárně laděného pětiletého výzkumu, který právě končí svou první etapu. Je potěšující, že mezi příchozími byly zastoupeny všechny věkové kategorie, což významně násobí smysluplnost realizovaného projektu, jehož cílem je i ochrana našeho kulturního dědictví.

Noc vědců

Prezentace Historického atlasu měst České republiky

Svazek 30 - Polička proběhne 28. listopadu 2019 od 16,30 hod. v Městském muzeu Polička.

Pozvánka na Noc Vědců 2019

Zveme Vás na Noc Vědců 2019, která proběhne 27.9.2019. Najdete nás od 17:00 do 22:30 pod tématem Historie ve 3D, a to v prostoru mezi učebnami A5 a A6 v budově A Univerzity Hradec Králové v ulici Hradecká 1227. Podrobnosti o noci vědců na UHK.
Co na Váš čeká, když se virtuální realita dostane do rukou historiků?

Unikátní přenos z laboratoře SAGELab na ČVUT FIT, ve kterém budou prezentovány výsledky v oblasti virtuální a rozšířené reality projektu Věnná města českých královen.
Mobilní aplikace s rozšířenou realitou, kterou si můžete vyzkoušet a podívat se na existující i neexistující objekty Hradce Králové ve formě 3D modelů, které před Vámi vyrostou a můžete si je i obejít a prohlédnout zblízka.
Počítačová hra pro malé navštěvníky, ve které mohou prolétat mezi vytvořenými 3D modely.
Prohlídka vybraných historických atlasů věnných měst.
Videa prezentující postup tvorby 3D modelů.
• Můžete se dozvědět mnoho zajímavých informací o věnných městech a mnoho dalšího.

Přijďte! Jste srdečně zváni!

Pozvánka Noc Vědců 2019